<< September 2006 >>
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30If you want to be updated on this weblog Enter your email here:rss feed


 
Saturday, September 16, 2006
Kõik on uus,kuid siiski vanamoodi...
Kool on kangesti tore ja hea ja kõik on sedapuhku SELLEGA vähemalt korras.
Kaarli Tartusse minek viis ära osa lahingutest,see on hea.Aga ikkagi on midagi..
Midagi kriibib,midagi  segab..
Ma ei saa ise ka varsti aru,mis mul häda on.Kui keegi küsib,et mis mul siis sedapuhku viga,vastan ma  kuidagi alati samamoodi.Tekib tunne,et ma käulan samade asjade ümber,kuigi ma olen koguaeg saanud ju õpetussõnu,et mida tegema peaks ja kuidas käituda.Ma olen neid asju kuulda võtnud ja üritan neid jälgida.Jah,see on pikk ja pidev protsess,ma tean..Ülejäänud asju ei oskagi ma vist välja tuua,sest ma ei saa isegi täpselt aru,et mis siis seekord.. Masa öeldud lause "Im gonna need a full-time nurse soon instead of friends..!" kõlab juba usutavalt...
"Anal on kas igav elu,või ta ei ole mulle midagi rääkinud." Ma olen seda lauset kuulnud rohkem,kui korra.Ja ongi nii.. Mitte see,et ma jätaks rääkimata,aga mul ei olegi midagi rääkida.Vahest ma siin mõtlen omaette,et ma elan uskumatult igavat elu.Jah,ma tean jälle... "tee ise oma elu huvitavaks!tilulilutilulilutilulilu" Kerge on on öelda..
Ma käisin üle pika aja Maarjamäel,ei viitsinud õhtul ära tulla,jäin ööseks...
Tore oli seal olla jälle.Kuulda lugusid sealsestest uudistest,mängida lastega ümbermaailma reisi (nende reeglite järgi muidugi :P).Hommikul oli iseenesest tore kuulda tuttavat "Jaaan,kas sa ajad ennast üles,asju on vaja teha juba!" Mis sest,et see kostus veerand kaheksa.Kõik oli nii,nagu vanasti.. Vanaisa ajas köögis habet,sõi kapist ühe kommi,viis koerale süüa,sõi ühe kommi,tõi ajalehed ära ja hakkas sööma.Ma juba teadsin ette,et ta teeb kõike samamoodi.Isegi vanaema hõiked kell kaheksa,et ma ennast üles hakkaks ajama olid nii tuttavad.Küsimused,kas ma tahan leiba või saia,juustu või vorsti.. "Ajhaaa,sulle maitseb ju makra!" "Jaan,need pole SINU võileivad,need on plikale sa ÄRA võta neid!"..Sellest,et ma kohvi ei joo,ei saa ta vist kunagi aru.Ikka pool tassi kohvi,pool tassi piima ja kolm suhkurt.Selle lõpp,nagu ikka,läks kraanikaussi siis,kui vanaema lehte lugema läks.
Tore oli üle pika aja vaadata vanu pilte ja kuulata lugusid vanaema nooruspõlvest  ja muudest asjadest.
Kõik oli nii tore nii tore,kuni lõunalauani,kui vanaema alustas oma tuttavat juttu  "Aga sina,tüdruk,pead arvestama küll sellega,et sa pead üksi hakkama saama.. Muidugi,sa ju nii tubli,küll sa ka saad,aga ole siis valmis."
Siis ma tundsin,et olen jäänud liiga kauaks.Öeldakse ju ikka,et ära tuleb minna siis,kui veel hea on.. Ma tean,et sellega peab arvestama.Aga ma ei pea ju seda kuulma IGA KORD,kui ma vanaema näen,et mind peaks otsemaid juba maha kandma.Koju minnes ma mõtlesin,et huvitav,mis on tema eesmärk.Kas ta arvab,et ma TÕESTI ei saa asjadest aru või kardab ta miskit muud.. Ei tea,ei saa aru.. Küllap ma ei hakkagi kunagi aru saama...

Igatahes tulin ma sealt ära,poolik "komeedi" kommikott taskus,nagu vanasti.
Tulin koju,sõin oma komme ja nüüd mõtlen asjade üle järgi.
Naljakas,tundub,et kõik meie pere pahad omadused on tulnud ema poolt.. See ei ole võib-olla nii,aga näib sedasi küll..
Vanaisa isa oli kergesti ärrituv,vanaisa ise on kergesti ärrituv,mu ema on kergesti ärrituv,Kaarlist me üldse ei räägigi ja noh,meie Tõnuga,mis seal salata,oleme ka kergesti ärrituvad.Onu on mul sellline,onulapsed põevad varajast puberteeti.. Geenid,geenid!
Vanaemal on mul komme kõikide asjade kallal tänitada,emal on see komme..ja niii edasi jälle... Kui palju võib igasuguseid totraid asju edasi minna.. Kui nad on üldse edasi läinud,äkki ma lihtsalt oletan.. Jälle ei tea.

Mu pahad unenäod on jälle tagasi.Hullemad kui enne.Igal ööl täpselt sama.Unenägudel võiks olla mingi süsteem,et neid saab edasi kerida või midagi.Ma oleks päris rahul,ma saaks normaalselt magada siis..

Oleks nagu palju mõelnud,aga... Mis see siis kriibib,mis see siis segab !?!?Posted at 07:31 pm by Iirekas

 

Leave a Comment:

Name


Homepage (optional)


Comments
Previous Entry Home Next Entry