<< January 2008 >>
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
 01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31If you want to be updated on this weblog Enter your email here:rss feed


 
Wednesday, January 30, 2008
Muudkui alleaa ja alleaa ehk siis irx eurovisioonist...

Küsiti arvamust.. Ma siis arvan...

1) Kreisiraadio - Leto Svet: Ma hea meelega ei ütleks midagi,aga kui just peab,siis.. No ei meeldi mulle see *köhatab* laul.Saan aru,et huumor,saan.. Aga ei köida sedapuhku.Esimest korda ajas naerma,teist korda muigama,aga edasi ei tahagi nagu kuulata enam...
Kartulid,
oad, sibul,
lobster-
mul on neist kõrini

No kuulge,ma palun !

2) SKA Faktor - Really Big Money: Alguses tundus,et on täitsa tore,aga mida edasi,seda rohkem tüütas.Ainest ju justkui oleks,aga midagi siiski on puudu,ei paelu,ei tõmba kuulama-vaatama.

3) Rolf Junior - One on One: Esimene märksõna mis mul pähe hüppas oli 70ndate pededisko.. Jube..! Rolf ei näinud hea välja,Kaire Vilgatsist ei taha ma üldse rääkida.Laul iseenesest polnud nii halb,aga kokku oli küll kole kogemus.

4) Taavi Peterson - Question Man: Ei ole otseselt paha laul,aga ootasin nagu rohkem.Taavilt ja Rannapilt ja laulult üldse.Igav kuidagi,taustatiluliluks paras.Meenutab mingit muusikalilaulu.

5) Kristjan Kasearu & Paradise Crew - Üksinduses: MISMÕTTES kole sõjavägi tegi Kristjani koledaks!!Ah? Et laul? Jaajaa... Ei no,mulle meeldib see laul,eksole.Kuigi eurolaul ta justkui ei ole ja kui,siis Inglise keelsena kaoks mõtte suuresti ära,niisiis,lihtsalt tore laul,mida ma alguses arvasingi,ma ei teadnudki,et tegu on eurolauluga.

6) Birgit Õigemeel - 365 Days: Oioioi,kuidas see nüüd nii on siis,et meie eluilus Birgit nii ära on mökerdatud ja nii võõraks on muudetud ?! Loodan siiralt,et Finaaliks asi paraneb.Alguses igavana tundunud laul on ajaga vägagi meeldima hakanud.Hoolimata sellest,et Birgut näeb võõras välja,laulab ta ikka enda moodi oi kui hästi!

7) Luisa Värk ja Traffic - It’s Never Too Late: Appi,kuidas Luisa mulle ei meeldi!Igav suvalugu,kui Trafficu poiss laulma tuli,läks asi paremaks,aga ikka jäi minu jaoks suvaliseks tapeedilauluks,ära vast ei paneks,kui raadiost tuleks,aaga... Mnjahmn..

8) Supernova - Stefani: Suvi meenub.. Reisimine meenub.. Aga laul ei meeldi.. Mulle pole see hääl kunagi meeldinud.Jällegi tapeedilaul,aga ise ei kuulaks.

9) Iiris Vesik - Ice-cold Story: Meeldib!Hästi palju meeldib! vaieldamatu lemmik. iiris on lahe ja lugu on hea ja kõik kokku lihtsalt meeldib!*plaksutab vaimustunult käsi*

10) Luisa Värk ja Margus Vaher - God Inside Your Soul: Omal kummalisel moel se laul meeldib mulle.Margus on hea mulje jätnud enne ja pole nüüdki midagi ette heita,aga no,mõned asjad siin maailmas ei muutu kunagi,Luisa ei meeldi mulle ikkagi...


Posted at 08:15 pm by Iirekas
On midagi lisada?  

 
Monday, January 28, 2008
Inimene ja draakon

Vahel on lihtsalt nii,et hommikul sa mõtled,et tuleb järjekordne erihalb päev,aga siis,täiesti ootamatult leiad sa,et pole sel päeval viga midagi,mis veelgi,see päev on lausa ilus.
Mõtlesin minagi täna hommikul kurje mõtteid,kuidas tänane päev juba algusest peale on nii kole,nii kole - äratuskell,mis tavaliselt alustab laulmist kell kuus,arvas täna,et 7.15 võib ka.Ema oli mulle enne poolt järgi tulemas,seega oli mul umbes kümme minutit inimeseks saada.Läbi suure turbo ja enda üllatuseks ma ka seda suutsin ja olin õigeaegselt autos.Koolis selgus,et uus tunniplaan on ja esimesi tunde ei toimu.. Kas ma olin vihane? Jah,olin küll! Sain ka kuulda,et esmaspäevane päev hakkab ka kangesti mõttetu olema- kaks matemaatikat ja klassijuhataja tund.Aga ma veel vaatan,mis sellega ette saab võtta...
Igatahes olin ma kurjemast kurjem oma tunniplaani ja asjade peale,kuni nägin koridoris meie raamatokogutädi,kes ütles,et teatriklassis algab ühe meie kooli vilistlase raamatuesitlus.Läksin sinna umbes sutumisega "Aah,noooh,kui ma juba kurivaim siin olen,eks ma siis lähe kaa." Oleks ma ainult siis teadnud.. Tegu oli Edvin Aedmaga 4-st lennust. Nii tore poiss!Boheemlaslik-vhk-lik aura kiirgas temast kahele poole,kui ta tuli mööda koridori,paberikaust hooletult kaenlas,kohvitass käes,igasugu värvi riided seljas ja siiras naeratus näol.Esitlus ise oli samuti boheemlaslik,kõik tuli improviseerides.Aga see sobis,kõik oli justkui paigas.Raamatu pealkiri oli siis "Inimene ja draakon." Sisuks esmapilgul lihtsameelsed jutukesed,lühemad ja pikemad.Aga neil on sisu,mõtteainet.. Alguses luges Edvin ise mõned lood,siis lugesid meie teatriharust mõned.Pärast esitlust oli võimalus Edvini käest raamatut osta.Ma kohe tahtsin,tekkis suuur huvi.Läksingi.. Edvin naeratas mulle jälle oma siirast boheemlase naeratust ja küsis "Mis Su nimi on?" Ütlesin siis ja tema kohe vastu "Heeei,see on mingis keeles ema ju !" Ei tea kinnitada,aga olen seda ennegi kuulnud,juu siis... Rääkisime veel mõne sõna juttu ja ma veendusin üha enam,et tegu on ääärmiselt põneva inimesega. Hiljem,klassis oma raamatut lehitsedes leidsin tiitellehelt pühenduse "Heale Anale. Ühel ilusal Jaanuaril." kirjutamishetk jäi mulle märkamatuks,aga seda enam oli see tore avastus.
Tore,kui vahest  satub ette erilisi,teistmoodi põnevaid inimesi! Head sulejooksu Edvinile edaspidiseks!

Hiljem läksin meie kooli psühholoogiga rääkima.. Ma ikka vahest satun,on abi või ei ,ma ei tea,aga tore tegelikult on temagi..
Täna ma tajusin kuidagi eriti hästi seda,kuidas "Need kes kuulavad,ei räägi" Oli ju mõte selles,et mina lähen,räägin... Mul polnud see eesmärk omaette,läksin lihtsalt suhtlema sedapuhku.. Ja mingi hetk vaatasin,kuidas tema tahab suhelda.. Olin enamuse ajast kuss,muidugi,tema jutud olid minu algatatud teemast,aga tema lood olid nii toredad ja ta ise neid rääkides nii särav.Kohe lust oli vaadata.. Ta muudkui rääkis ja räääkis.. Hea,et ta jälle säras ja huvitav oli igastahes...

Pärast aitasin Mantsil pisut seepi kleeberdada ja siis läksime sööma.Küll jälle Metrosse,aga mis siis,süüa sai ja ilusti bussi peale ka pärast.
Eilne kohvikus istumine oli tore ja täna ka oli... Ongi tore,mis sest,et me rõvedad oleme,onju,Mants ! :D Oi,Su emal ei pidanud ju piinlik olema.. Hmm... Unustage eelnev lause.. Üldiselt..
Jah,nii ongi tore !
Nagu ma just ütlesin,mis sest,et rõve,aga ikkagi kallis ! Ütle siis veel,et ma selliseid asju avalikuks ei tee :D

Vot niimoodi sai minu koledasti hakanud päevast üks kena päev.Tore kui nii juhtub,eks..


Posted at 10:25 pm by Iirekas
Nii nad räägivad.. (4)  

 
Thursday, January 24, 2008
Kõik on uus,kuid siiski vanamoodi...

Näed siis.. Ajal mil ma peaks olema ninapidi bioloogia õpikus ja teise käega kirjutama perekonnaõpetuse esseesid ja üle nende õppima ka vene keele sõnu tulen mina ja kukun blogeeruma.. Eks mittemeeldivad asjad asendatakse tihti parematega,eksole. Tuli nagu ind kirjutada ja siin ma nüüd siis olen..
Kuidagi raske on olnud viimasel ajal.Mitte,et midagi uut oleks jutunud,ei.. Midagi nagu torgib hinges ja see teeb hinge haigeks ja nii ma siis nagu ei oskakski enam asjadest rõõmu tunda,mitte nii,nagu varem vähemasti...
Igatsus ? Võib-olla,kõlab üsna loogiliselt ja kindlasti on sedagi mu põues peidus.
Hirm ? Jah,mis nüüd hirm,mure oma teadmatuse pärast pigem.Dumat nada,ne prosta arvata,et oioioi,ma ei tea,mis ja kus ja mida.. Eks näis.
Kurbusepisik sellest,et mõni pole juba pikemat aega siiras ja aus ?Jah,see häirib.Väike hämamine,ok,aga järjepidev suud suitsetav vale vale otsa,see lihtsalt teeb uskumatult kurvaks.
Nii nendest kui ka muudest jamadest olengi ma siis jälle sisse mässitud.Mu sees,sügaval sügaval elab hingerahu,aga ta  on vajunud kaugele kaugele.. Leidub veel neid,kes seda märkavad välja kaevata,see teeb rõõmu..
Sellest tulenevalt mõtlesin ma,et hämmastav,kuidas inimene,kellest sa üldse ei oska mõndasid asju oodata võib sind üllatada.Märgates ja mäletades asju,mida sa oma arust justkui varjad ja millest paljudel aimugi pole.See on südantsoendav,kui selliseid asju avastab.. Siiras rõõm,mis sest,et ma ei käi ja ei hõiska.Minu rõõm,minu sees.

Lõppemas on meie esimene nädal vastremonditud VHK majas.Juba remondi ajal seal piilumas käies oli kõik nii võõras,nii võõras.Justkui oleks maja ära vahetatud.
Siiski on siit-sealt tuttav,sest ehitaja jättis nii palju kui sai vanamoodi.. Esmaspäeval valmis majas ringi vaadates mõtlesin ma küll,et ilus maja,aga see vana õhkkond läks koos vanade pragunenud seinte ja väsinud üldmuljega minema.. Kindlasti,selline nagu VHK oli siis,selliseks tema enam ei saa.. Ikkagi uuendus,eksole..Vana maja pluss on juba see,et inimesi näeb rohkem.Pühavaimus oli põhiline oma klass ja mõned juhuslikud möödujad. Aga see on huvitav,kuidas võis tajuda seda,et meie kooli hing tuli ikkagi õpilastega koos Pühavaimu majja kaasa.Nagu Kersti kunagi ütles,et "Kui meie oleme koos on ka vhk hing meiega koos" See ongi nii. Tasapisi hakkab see vaim jälle vanasse majja tagasi hiilima..Tal kindlasti läheb aega,aga ta siiski tuleb tasapisi.Ta peab ennast jälle kokku korjama,küll suure osa pühavaimust,küll pisikesed killud Vene 31st,mõned nupukesed,mis olid hüpanud õpilaste koolikottidesse ja taskutesse ja suur tükk,mis pages ehituse eest tagaaeda.. Aed,see on juba omaette teema.. Istusin täna söökla taga väikeses söögisaalis,kus meie väikese rühma tunnid toimuvad ja järsku vaatasin aknast välja.. Peas hakkas momentaalselt laulma "Aias vohavad tühjus ja valu.." läksin akna juurde uurims,et mis meie muinasjutulises aias tehtud on.Midagi.See on MEIE aed,meie müstiline muinasjutuaed,küll ilma pinkideta keskel,aga siiski..Ilmast tulenevalt nägi ta pisut sünge ja räsitud välja,aga see ei olnudki oluline.Siis ma juba vaatasin,et jah,siia see vaim siis pakku pugeski.Läksin õue,siis just algas lumesadu,aga see polnud jõudnud veel tuisuks minna,nagu nüüd on.. Seisin seal ja vaatasin ringi... Ja tundsin tuttavat tunnet,nagu oli siis,kui eelmine sügis seal istutud sai.. Lumi muudkui sadas ja aias oli oma müstiline olemine.Seda vist lisasid ka keskele paigutatud hämara valgusega õuelambid... Seisin seal,kuni külm hakkas,sest jope olin ma ometigi sisse jätnud.. Mõtlesin,et "ikkagi oma..." ja läksin sisse tagasi...

Nüüd istun siin,õppimislainelt maas,joon kohvi,mille ma just tegin,kuigi ma kakaod tahtsin,aga kuidas sa teed kakaod,kui piima pole,eksole.
Püüan ennast tagasi õppima lainetada,muidu tuleb mu murehunnikusse veel  paar labidatäit juurde.. Aitab kah...


Posted at 05:19 pm by Iirekas
On midagi lisada?  

 
Sunday, December 23, 2007
Have yourself a merry little christmas...

Kui jõulutunnet ei ole,tuleb see ise tekitada...
Mul kuni tänase homikuni ei olnud.Kuni ma läksin ärgates köögist vett võtma.Panin kraanikausi kohal oleva tule põlema,haarasin juba klaasi järgi,kui järsku hakkas riiul kõrgemal pihta pinisev Jingle bells.Jõululaule laulev jõulutass ärkas järsku ellu.ma jubedalt ehmatasin,aga siis muiglesin rõõmsalt.. See oli "Irx,ärka üles,jõulud on ju!" märguanne.. Nüüd mul küünlad põlevad,jõululaulud laulavad ja.. küll see jõulutunne ka tuleb,kuhu ta ikka jääb.

Jõulule on ju igati ilus sissejuhatus tehtud... Ma kaklesin oma peas selle vastu.Kaua kaklesin.Isegi siis veel,kui ma teisipäeval Aia tänava väravast sisse läksin.. Aga mida edasi,seda rohkem ma mõistsin,et ma olen ju tegelikult päris rumal.On tulnud keegi,kes on valmis mind vaat,et ära sööma ja on rõõmus minu olemasolu üle ja mina,olge lahked,julgen mööda linna lällata,kuidas tema on "mitte minule sümpaatse välimusega" On häbi ON KÜLL ! Igatahes on mu hinges jälle rõõm.. Olid ajad,kui ma siin D-d või J-t nii öelda taga nutsin.. Tõsi,nad on siiani mul meeles,aaga teisipäeval mõistsin ma,et milleks nutta taga neid,kes ammu juba oma elu edasi elavad,kui mul on keegi,kellele minu elu ja tegemised väga korda lähevad.. *õhkab*
Elu on ilus !

Veel tahtsin rääkida EORP-i kontserdist.See oli lihtsalt nii niii... Ma juba armastan VHK-d hästi palju,aga ma hakkan teda koguaeg rohkem armastama.. See õhkkond,need inimesed.. Pole sõnu lihtsalt ! Kontsert,nagu ma ütlesin,oli hästi armas.Poisid laulavad nii hästi ja lauludele juurde mõeldud tantsud-sammud on lihtsalt nii naljakad! Pärast,kui kontsert läbi sai,seisis Neeme ukse ees ja soovis kõikidele häid jõule.. See oli ka ilus ! :)

Varsti lähme perega Maarjamäele,lükkame seal jõulule hoo sisse.Jah,küll see tunne tasapisi ka tuleb,kus ta pääseb. Kuigi lumest tunnen ikkagi ka  puudust..

Ilusaid ilusaid pühi kõigile !! :)


Posted at 01:18 pm by Iirekas
On midagi lisada?  

 
Tuesday, November 06, 2007
....

Kui sul sõpra poleks, kes on ustav,
kellest tuge tunned kitsal ajal,
kuristik kui ees sul mustab
ja sa nõu ning abi vajad, -
kuidas elaksid?

             Johannes Semper

 

Tükike tänasest kirjanduse tunnist.Hea küll,et luule on retooriline eksole,aga kange tahtmine oleks vastata,et "Aga siis ma ju ei elakski.."

Sihuke mõte lihtsalt...


Posted at 05:09 pm by Iirekas
On midagi lisada?  

 
Thursday, October 25, 2007
Sahtel

Jah,te ei näe viirastusi,ma tõesti olen meelde tuletanud oma parooli ja siia tulnud ja nüüd kirjutan :D

Olen kaks päeva tegelenud tõsise korrastustööga oma toas ja siiagi ajas mind see,et ma tegin oma sahtlid korda.Ei,ma ei ole hulluks läinud,ega nii masendavaks muutunud,et sahtlite koristamine mingi tippsündmus on.. :D Aga ma lihtsalt leidsin niii palju asju ja siis muudkui tuli igasugu asju meeldeja mõtteid pähe...

Valdavalt oli seal koolivihikuid ja materjale kuskil nieitsmendast klassist saadik.. Ma muudkui viskasin ja viskasin minema.. Naljakas,siiamaani,kui ma olen koristanud olen ma ikka mõelnud,et ah,ma veel ei viska.. Prügikoll Prügikoll tore on küll.. Phäh.. Igatahes nüüd see kõik läks.. Aga ma leidsin väga huvitavad kirjapanekuid.. Vanad kirjakesed,kaardikesed,kirjandid ja jutukesed..  Mõni jutuke oli lausa müstikaalne.. Ei saagi aru,et miks ma sellise asja kirja olen pannud. Nagu näiteks oli üks paber,kus oli selline jutuke..

Aga jumal-mis see siis on?Mis siis ometi on?Mina tahan jooksu pista,aga jalad on nagu kammitsas minu ees vahtra oksa peal seisab väike,ilus poisike,justkui tulevalgel,ilusa kuldpruuni peaga.Palged teisel nõnda punased kui õunad,kael valge ja ilus sinine kuub seljas,hõbevööga pealt kinnitatud.Istub oksal ja pakub mulle -ohho-pakub mulle kuld-tubakakotti.Milline kott!Ilusatest siidi-ja sametilappidest,sitsist servadega ja kullast tuttidega.Millal ju mina võtsin endale tubakakotti tahta,aga ikka ei olnud mina kui poissmees veel nõnda rikas,et oleksin võinud lappe osta ja teha lasta.Kui mina nüüd selle siin ära võtan,mõtlen ma,kuningal ei ole ka ilusamat.Ma.. võtan selle ta käest ära,mõtlen ma jälle."Ära võta,sellest head ikka ei tule!" ütles järsku keegi minu kõrva sisse.Ehk ma tohin seda vähemalt katsuda? Higi tõusis mu otsaette ,nii ma mõtlesin,kas võtta või mitte.Ma võtan ta ära,saagu mis saab!Võtsin viimati südame rindu Ma katsun seda ,sõrme otsagagi.. mõtlesin.Aga jälle ütles keski "Ära katsu,niipea kui sa sõrme koti külge pistad  oled sa ise kott,mida sulle pakutakse...

Ma ei saa aru,mikspärast see kunagi kirja on pandud.. Naljakas.. Hinne oli ka juures..4.Pätsuk,Sina,kellega ma kooli jagasin,kas Sa mäletad millega võis tegu olla :D?
Leidsin jälle ka oma "Maal on mõnus" kirjandi.. Täitsa tuttavlik oli lugeda.. Millal mina viimati maal käisin ?Õigus jah,liiga ammu.
Oma legendaarse "Miks hukkus Hamlet" luuletuse leidsin ka.. Oi nalja.. M,mu Moos käskis selle kunagi avaldada,ei,ma ei mõtle selle peale :D.Muid jutte ja luuletusi leidsin ka,aaga need ei ole kõneväärt..Moosist veel nii palju,et leidsin ühe tema joonistatud pildi mis sai mu vihikusse sõnadega "ja siis sa ükskord leiad ja mina hopsti! tulen meelde..No näed siis ! :)
Muide,Pätsuk.. Ma leidsin ka Sinu vanu kirju ja muid põnevusi.. Oh,me olime niiii põnevad.Ma sain ikka tükk aega naerda.Mõtlesin paari kirja tsiteerida,aga.. Ma jätaks vahele,tule ükskord külla,ma lasen Sul ka naerda :D.

Õppematerjalidest veel nii palju,et ma leidsin hullupööra palju vene keele materjale.. sealt kuskilt varasemast ajast ka,kui gümnaasium.. Panen nad ilusti järjekorda ja mappi ja hakkan uurima.. Üheksanda klassi kodanikuõpetuse leidsin ka,nüüd kulub täitsa ära,eksole.

Oma üheteistkümnenda klassi päeviksut,NG aegsest,leidsin ka Mantsi kaks luuletust Illust,Kahurist ja lendavatest kividest *pugistab naerda*.
Leidsin ka Endla koolituse materjalid,mis olid tagantpoolt meie kirjavahetust täis.. No naera lihtsalt lolliks.Et õpiks,kuulaks ilusti,ei.. Meie kirjutasime Illust ja Kahurist lollusi ja joonistasime lehe serva elevanti :D

Palju oli vanu kirju,kaarte,niisama vidinaid,pudinaid-padinaid... Paljud neist olid "Ma ei kao kunagi ära!" inimestelt.Kus nad nüüd on ?Kadunud...

Leidsin ka Poola vahetusest saadud tunnistuse ja lehe,kuhu kõik said midagi kirjutada.. Viimast uurisin samal ajal,kui Jäääär mu arvutis laulis,et

lihtsad asjad kergelt käes, nende väärtust siis sa näed
kui nad on sul läinud käest ja oled ilma
lihtsad mehed, naised ka, nende väärtust hinnata
oskad siis kui pole neid ja oled üksi

jah.. Siis ma mõtlesin,et iga tutvus on tähtis.Isegi,kui ta kaob,meie oleme midagi andnud,midagi võtnud.Me ei pruugi küll esmapilgul aru saada,et miks see nüüd siis nii läks,aga juu siis oli vaja,juu siis selle inimese osa meile sai antud ja mine tea,äkki tekib kunagi mõni uus osa,mida see inimene meile andma peab.Kunagi ei või teada.. lihtsalt,ma arvan,et kui sa saad mingi hetk öelda,et "mul üks tuttav ükskord..." või "Ma ükskord ühe tuttavaga.."  siis on hea,nad on jätnud oma jälje ja püsivad mälestustes edasi.

Leidsin ka ühe Poola mündi... Selle sain ma sisuliselt laenuks sõnadega "If everything will go fine,you will keep it,but if everything goes bad,you will give it back,ok?"  Siis ma naersin selle jutu peale.. Everything ei ole kaugeltki ok,ma nüüd annaks selle mündi tagasi siis !

Just nüüdsama leidsin ka midagi eelmise aasta suhtlustreeningust.. Kiri iseendale.Kirjutatud Novembris.. Rõkkav rõõm ja suur jõud minna edasi,sest D. oli olemas... Mnjaa..  Tuleb leida jõud ja tahe lähemalt ja enda seest.Siis saab jälle edasi... Nüüd mõtlen ma juba nii,nagu ma üleelmises lõigus rääkisin.. Kui nii,siis nii...

Leidsin ka vanaema ja vanaisa eelmise aasta sünnipäevakaardi mulle.. Seal vahel oli 500 krooni.. Päris hea on vahest sahtlinurka vaadata :D

Vat kui palju suudab üks sahtlikoristus.. :D.Ma sain ennast lõpuks kirjutama jälle.. Tark oleks ära hoida rahvarahutusi,mis juba tekkima hakkasid :D
Ma siis nüüd üritan jälle lainel püsida nii kirjutamises,kui üldse...

Lähen nüüd,et tulla jälle..
Ja mitte kolme kuu pärast! :D


Posted at 06:15 pm by Iirekas
Nii nad räägivad.. (2)  

 
Saturday, June 16, 2007
Mida küll mõistus raevukalt keelata püüab,seda süda eal ei andesta...

Oooo,shalallalalaaa... Mnjaa...
Kas on hea,kui halb ei ole ? Või kas on siis halb,kui hea ei ole? Tänane õhtupoolik möödus suure mõtlemisega..
Käisin Romeo ja Julia muusikali vaatamas.nii palju emotsioone tekkis... Korraga oli nagu pisut igav,hea mõttega etendus,elus ilus Kristjan ja tantsupoiss Roman,kelle lavale tulemine oli koguaeg suur rõõm,pisar silmanurgas,kui oli kurb koht või laul... Kokkuvõttes lõi see etendus mu suht rivist välja.. Mu väikesesse pähe lendas nii palju mõtteid,et ma jalutasin mööda vanalinna Musumäe bussipeatuse poole ja muudkui mõtlesin... Vaaatasin mööduvaid ja reede õhtu meeleolus olevaid inimesi ja... Ma ei oskagi öelda,et miks.. Aga ma olin kurb...
Möödusin ühest raekoja platsi välikohvikust,seal istus üks umbes kolmekümne aatane mees.. Ta nuttis.. Ma jäin vist teda vaatama,igatahes ütles ta mulle "Oi,kas teil om äkki mõni hetk aega.. Ma lihtsalt tahaks kellegiga rääkida.. " 
Ta oli suhteliselt joogine,aga mitte sassis.. Noh,tulenevalt joogist mitte.. Tema kihlatu oli ta umbes kümme minutit enne minu tulekut maha jätnud...
Ma siis istusin ta juurde.. Ta rüüpas aga veinikest ja rääkis.. Pakkus mullegi ,aga no võõraste meestega veini ma küll jooma ei hakka,olgu nad siis kui kurvad tahes.. Igatahes oli ta nii kohutavalt kurb,et ma ise läksin ka veel kurvemaks.. Etendusest ära kuivanud pisar silmanurgas tuli tagasi.. Ma kaua ei saanud,ei suutnud seal istuda... Soovtasin tal ka koju minna.. Läks,ma loodan...
Liikusin siis edasi sinna Musumäe bussika poole.. Istusin pingile,buss läks mult suht nina eest ära... Mõtlesin selle mehe lugude peale ja siis R&J-ja peale ja olin ikkagi õnnetu.. Seal oli üks vene noorte kamp.. Paar tüdrukut ja mõni noormees.. Ka nemad olid reedeõhtuselt joogises olekus.. Noormees,kes mu kõrval istus ütles mulle midagi vene keeles.. Mõistagi ei saanud ma aru ja seda ma ka talle ütlesin...
Minu positiivseks ülatuseks tuli sealt siis puhtas,ilma aksendita eesti keeles "Ah,sa eesti keeles räägid.Ma lihtsalt ütlesin,et nii ilus tüdruk ei tohiks nii õnnetu olla"
Võib-olla oli mu egol pisikest põntsu vaja,igatahes seekord see lause kuidagi mõjus.. Mitte,et ma nüüd tunneks ennast Miss Maailmana,kuna üks tänavalt jälle kord ütles,et ma kena olen,aga vahest tahab meie enesehinnang kuulda asju,mis teda pisut upitaksid,et ei oleks sellist  tunnet,nagu sa oleks elumõttetu inimene...
Ei,ka nii ma ju ei mõelnud.. Lihtsalt.. seekord oli see kuidagi ilus...

 


Posted at 01:14 am by Iirekas
On midagi lisada?  

 
Tuesday, June 12, 2007
****

Näed nüüd... Üle pika aja lõi sihuke mõte pähe,et kirjutaks..
 Mõtlesin,oioi,kus nüüd tulen ja ütlen... Aga.. Mida mul ongi öelda ?
Mida mul ongi öelda selle kohta,kuidas minust valesti aru saavad ja minust vale mulje jääb.Ma ei lõuga,et "Oi ei,inimesed ei mõista mind!" nagu mingi varapuberteet,justnimelt aru saamine ja vale mulje...
Nähtavasti on siis ikkagi viga minus endas,kesse muu ikka minu mainet kujundab,kui ma ise ja kes see muu ikka inimestega suhtleb ja laseb neil muudkui valesti aru saada,kui mitte mina..
Kirjutasin siin paar päeva tagasi filosoofia esseed.. "Kas saan ja tahan olla mina ise?" Seal ma ikka kirjutasin,et jaajaa,mina ise,mis sest,et elu aeg ajalt paneb maski ette blaablaa..  Aga nüüd ma tunnen,kuidas mu "Mina ise" on hakanud muutuma justnimelt sellepärast,et inimestele tundun ma nähtavasti nii teistsugune... Jällegi,kes see muu ikka tekkinud probleemiga tegelema peaks,kui mitte mina ise...
Heh,vaat kus tuli nüüd iroonia välja...


Posted at 01:37 pm by Iirekas
Nii nad räägivad.. (7)  

 
Monday, April 30, 2007
Tuhnides vanades fotodes...

Tahan tagasi küll või jah... !

 


Posted at 11:21 am by Iirekas
On midagi lisada?  

 
Monday, April 23, 2007
...

Mul oli msn-is ennem üks vestlus...

see teine inimene:
kas inglil on siis ka vaja, et inglid ta järele vaataksid?
mina:
miks nii..?

see teine inimene:
no kui nad sinu järele vaatavad siis on ju nii.

Mitte,et ma ennast nüüd ingliks peaks,aga südantsoendav oli seda lugeda.See inimene kohe oskab vahest nii õudsamalt toredasti öelda :)


Posted at 11:09 pm by Iirekas
On midagi lisada?  

Next Page